24 | 07 | 2019

MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR"

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bebras.org/ znajduje się strona Konkursu Bebras.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Dnia 14 października 2017 r. w godzinach 12:00 – 13:00 odbył się XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR JUNIOR, w którym wzięli udział uczniowie klasy 3a, 3b gimnazjum oraz uczniowie 7 klasy szkoły podstawowej. Siódmoklasiści: Damian Demski i Kamil Kopij reprezentowali naszą szkołę na konkursie uzyskując bardzo dobre wyniki tj. 67% punktów możliwych do otrzymania. Zasady oceniania były dość rygorystyczne. Na start każdy otrzymywał 24 punkty, a na uczestników czekały 24 zadania podzielone ze względu na poziom trudności na trzy grupy po 8 zadań w każdej. Za prawidłowe odpowiedzi udzielane na pytania można było otrzymać 3, 4 lub 5 punktów w zależności od stopnia trudności. Skutkiem udzielenia złej odpowiedzi było odjęcie z puli punktów użytkownika określonej liczby punktów: 0,75 (dla zadań za 3 punkty), 1 (dla zadań za 4 punkty) lub 1,25 (dla zadań za 5 punktów). Maksymalny wynik możliwy do osiągnięcia to 120, minimalny to 0 punktów.

Czekamy na weryfikację dotyczącą zajętych miejsc, ale już serdecznie gratulujemy!